Stará okna snadno opravíte

Rozpadlá stará okna samozřejmě nejsou nic hezkého a každý, kdo vlastní nějakou starší nemovitost o tom jistě ví své. Okna jsou nejen nevzhledná, ale také například netěsní a tudíž z nemovitosti uniká teplo. Nejjednodušší co můžete v takovém případě udělat, aby vás to moc nestálo, je renovace dřevěných oken.

Jako první si musíte připravit rámy. Ideální je nejprve vyjmout sklo z rámů. Toho nejčastěji dosáhnete po odstranění starého sklářského tmelu, který drží okno pohromadě. K tomuto účelu nejčastěji využijete malou brusku, v případě nutnosti i nějaké dlátíčko. Postupovat musíte velmi opatrně, aby sklo neprasklo.

Jakmile jste se zbavili tmelu, můžete přistoupit k odstranění staré barvy. Toho nejlépe dosáhnete horkovzdušnou pistolí, nebo jednoduchým zbroušením. V obchodě si také můžete koupit takzvaného barvožrouta. Tím natřete místa, kde chcete barvu odstranit a přibližně po půl hodině již můžete stará nátěr krásně zlikvidovat.

Poté co je odstraněna barva je třeba rám ještě obrousit. K tomu se používá opět bruska, nebo smirkový papír. Jakmile je i toto hotovo můžeme přistoupit k samotnému konečnému sestavení. Do upraveného rámu vložíme tabulku skla a přichytíme speciálními sklářskými trojuhelníčky. Nyní již stačí opět aplikovat sklářský tmel. Ten v jednotlivých pásech přikládáme k okrajům a speciálním nožem rozetřeme.

Následuje již jen nátěr vámi zvolenou barvou. Rozhodně doporučujeme ještě předtím penetrovat nějakým speciálním přípravkem proti škůdcům.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s